Olomouc je opět první. Tentokrát má Parádní web.

Olomouc je opět první. Tentokrát má Parádní web.

Přehledné, graficky vydařené a uživatelsky přátelské. Jako nejlepší mezi všemi městskými internetovými prezentacemi zhodnotili odborníci webové stránky města Olomouce. V soutěži Parádní web 2014, vyhlášené Ministerstvem vnitra, získaly stránky Olomouce první místo v kategorii měst.

Prezentace měst a obcí hodnotila patnáctičlenná komise, složená především z odborníků na elektronickou prezentaci. „Jsou to asi nejlepší stránky, které jsem do této chvíle hodnotila. Jednoduché, přehledné, logické, jasné,“ uvedla členky poroty Hana Haubertová. „Informace jsou seřazeny a nabízeny tak, že nemusím složitě dohledávat, co vše potřebuji k řešení dané životní situace, protože se vše dozvím naprosto jasně, přehledně a s odkazy na další požadované doklady nebo dokumenty.“

Porotci hodnotili nejen strukturu webových stránek, ale i jejich obsah. „Olomouc dlouhodobě poskytuje velmi kvalitní a obsáhlé informace o veřejné správě. Zveřejněné údaje jsou přehledné a logické. Mezi nejzajímavější a nejhodnotnější elektronické služby lze zařadit systém pro poskytování finanční podpory z rozpočtu statutárního města včetně podrobného přehledu poskytnuté finanční podpory,“ konstatoval další z členů poroty Kamil Válek.

 

„Nebylo by fér nepřipomenout v tuto chvíli i zásluhy našich předchůdců, především duchovního otce nové webové prezentace, pana Jana Holpucha.“ Antonín Staněk, primátor Olomouce

 

„Ocenění odborníků nás těší, dobrá informovanost občanů je jedním ze základů dobré komunální politiky. Jsem spokojen s tím, jak je náš web přehledný a dobře strukturovaný,“ reagoval primátor Olomouce Antonín Staněk. „Nebylo by fér nepřipomenout v tuto chvíli i zásluhy našich předchůdců, především duchovního otce nové webové prezentace, pana Jana Holpucha.“ Primátor Staněk i s bývalým náměstkem Holpuchem pojedou v únoru do Prahy převzít ocenění za vítězství v soutěži.

 

Mgr. Michal Folta, Magistrát města Olomouce

2015-02-25T22:07:25+00:00 29. ledna 2015|